Stanisław – SQ9AOR, QTH – Tarnów, loc. KO00ma, CQ-15, ITU-28, SP-AWARD – M-TW-01.

Wykaz zdobytych przez Ciebie  punktów do poszczególnych dyplomów.

Dobrej zabawy!
***************************************************

Zdobycze medalowe Polskich sportowców

1 – Kamil Stoch zdecydowanie wygrał niedzielny  konkurs na skoczni normalnej na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi. Oddał dwa wspaniałe skoki (105,5 m, 103,5 m). Nad drugim Peterem Prevcem miał 12,7 pkt przewagi. Brązowy medal zdobył Anders Bardal. Maciej Kot uplasował się na 7 miejscu, a Jan Ziobro na 13  pozycji. Dawid Kubacki zakończył rywalizację po pierwszej serii 31. Kamil gratulacje!!!

2 – Justyna Kowalczyk znokautowała konkurencję w podobnym stylu, jak Kamil Stoch na małej skoczni.  Marit Bjoergen próbowała utrzymać tempo, które narzuciła Justyna, ale nie dała rady! Po 5 km wielka Norweżka traciła aż 9.1 s, a miła Johaug  – 12.4 s. Bjoergen próbowała się trzymać, dostawała informacje ile traci do Justyny, ale ten wysiłek kosztował Norweżkę utratę nie tylko złotego, ale jakiegokolwiek medalu! Druga spośród Polek – Paulina Maciuszek  zajęła 39 pozycję. Trzecia nasza zawodniczka – Kornelia Kubińska, która wystartowała 53 numerem, jest na 26 miejscu. Ostateczne wyniki biegu: 1. Justyna Kowalczyk (Polska) – 28:17,  2. Charlotte Kalla (Szwecja) – 18 s. straty, 3. Therese Johaug (Norwefia) – 28,3 s. straty. Dziewczęta, WIELKIE GRATULACJE!!!

3 – Zbigniew Bródka został mistrzem olimpijskim w biegu łyżwiarzy szybkich na lodzie. Zdobył złoty medal na igrzyskach w Soczi w wyścigu na 1500 m. Wyprzedził Holendra Koena Verweija oraz Kanadyjczyka Denny’ego Morrisona.
Jan Szymański zajął 15 miejsce, a kolega klubowy Konrad Niedźwiedzki 20.
Panowie GRATULACJE!!!

4 – Kamil Stoch – lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata oraz mistrz świata z Predazzo, został trzecim skoczkiem narciarskim w historii z dwoma złotymi medalami zdobytymi na jednych igrzyskach olimpijskich w konkursach indywidualnych.
Wygrał z 41-letnim Noriakim Kasaim oraz Słoweńcem Peterem Prevcem. Pozostali Polacy – Maciej Kot zdobył 12 msce a Jan Ziobro msce 16. Piotr Żyła nie zakwalifikował sie do finałowej trzydziestki. Kamil ponowne GRATULACJE!!!

1 – Łyżwiarstwo szybkie kobiet. Katarzyna Bachleda-Curuś, Natalia Czerwonka, Katarzyna Woźniak, Luiza Złotkowska w rywalizacji drużynowej kobiet w łyżwiarstwie szybkim na dochodzenie, zdobyły srebrny medal. Polki uległy tylko Holenderkom, które w tym wyścigu pobiły rekord olimpijski.
Gratulacje dla naszych Pań.

1 – Łyżwiarstwo szybkie mężczyzn. Zbigniew Bródka, Konrad Niedźwiedzki, Jan Szymański zdobyli brązowy medal w wyścigu drużynowym na dochodzenie. W pojedynku o trzecie miejsce „Biało-czerwoni”,  wygrali z Kanadyjczykami – mistrzami olimpijskimi z Vancouver. Polacy uzyskali czas 3.41,94, o zaledwie dwie dziesiąte gorszy od rekordu kraju, ustanowionego na superszybkim torze w Calgary. Panowie gratulujemy i wszystkim łyżwiarzom życzę krytego toru jeszcze przed następną olimpiadą.

Inne miejsca polskich zawodniczek/zawodników.

Narciarstwo klasyczne – bieg masowy kobiet, 30 km techniką dowolną:
33. Sylwia Jaśkowiec, 41. Paulina Maciuszek, 43. Kornelia Kubińska,  Justyna Kowalczyk nie ukończyła biegu.
Narciarstwo klasyczneBiegi kobiet łączony (7,5 km st. klas. i 7,5 km st. dow.)
6. Justyna Kowalczyk, 29. Paulina Maciuszek, 34. Kornelia Kubińska, 45. Agnieszka Szymańczak.
Narciarstwo klasyczne – Sprint stylem dowolnym kobiet:
41. Agnieszka Szymańczak, 63. Sylwia Jaśkowiec.
Narciarstwo klasyczne – Biegi kobiet, 10 km stylem klasycznym.
26. Kornelia Kubińska, 39. Paulina Maciuszek.
Narciarstwo klasyczne – sprint drużynowy kobiet:
5. Polska  (Sylwia Jaśkowiec, Justyna Kowalczyk)
Szafeta mężczyzn, 4×10 kilometrów:
15. Polska (Maciej Kreczmer, Maciej Staręga, Jan Antolec, Sebastian Gazurek)
Biegi mężczyzn, bieg łączony (15 km st. klas. i 15 km st. dow.):
39. Maciej Kreczmer, 61. Paweł Klisz, 64. Jan Antolec.
Sprint stylem dowolnym mężczyzn:
57. Sebastian Gazurek  67. Maciej Staręga
Biegi mężczyzn, 15 km stylem klasycznym:
29. Maciej Kreczmer,  55. Sebastian Gazurek, 64. Paweł Klisz, 66. Maciej Staręga.
Sztafeta kobiet, 4×5 kilometrów:
7. Polska (Kornelia Kubińska, Justyna Kowalczyk, Sylwia Jaśkowiec, Paulina Maciuszek)
Skoki – konkurs drużynowy K-125 – skocznia „Ruski Gorki”:
4. Polska
Biathlon – bieg indywidualny, 20 km mężczyzn:
51. Łukasz Szczurek, 77. Krzysztof Pływaczyk, 86. Grzegorz Guzik,  87. Łukasz Słonina.
Biathlon – bieg indywidualny, 15 km kobiet:
12. Monika Hojnisz, 31. Weronika Nowakowska-Ziemniak, 32. Magdalena Gwizdoń,
Biathlon – bieg na dochodzenie, 10 km kobiet:
19. Monika Hojnisz, 20. Weronika Nowakowska-Ziemniak,  34. Krystyna Pałka,  38. Magdalena Gwizdoń.
Biathlon – sprint, 10 km mężczyzn:
64. Krzysztof Pływaczyk,  77. Łukasz Szczurek,  85. Grzegorz Guzik,  86. Rafał Lepel.
Biathlon – sprint, 7,5 km kobiet:
7. Weronika Nowakowska-Ziemniak, 21. Monika Hojnisz,  33. Krystyna Pałka,  40. Magdalena Gwizdoń.
Biathlon – sztafeta mieszana, 2×6 km kobiet + 2×7,5 km mężczyzn:
14. Polska (Krystyna Pałka, Magdalena Gwizdoń, Łukasz Szczurek, Krzysztof Pływaczyk)
Biathlon – bieg masowy, 12,5 km kobiet:
19. Krystyna Pałka,  20. Weronika Nowakowska-Ziemniak.
Biathlon – sztafeta, 4×6 km kobiet:
10. Polska  (Krystyna Pałka, Magdalena Gwizdoń, Weronika Nowakowska-Ziemniak, Monika Hojnisz)